terug

Het leukste event voor breien en haken

Nienke Landman – Bloemen Borduren op Breiwerk – UITVERKOCHT

Borduur met dunne katoen en verschillende steken een kleurrijke bloemenkrans. Maak de krans op een zelfgebreid of zelfgekocht tasje.

Tijdens de workshop wordt de techniek van vrij borduren stap voor stap uitgelegd en geoefend. Ervaring is niet nodig, iedereen kan mee doen!

We gaan aan de slag met het borduren van een bloemenkrans die bestaat uit een combinatie van steken.
Je krijgt uitleg over het overnemen van een patroon op borduurvlies, het aanhechten van de draden en ga je per soort steek de motiefjes van de krans borduren. Tot slot laat Nienke zien hoe je afhecht en het vlies oplost in water.
Na afloop van de workshop weet je alles wat je nodig hebt om thuis aan de bloemenkrans verder te borduren.

Voor het borduren is geen ervaring nodig.

Voor het breipatroon van het tasje, dat je via de mail krijgt toegestuurd, is het nodig dat je recht en averecht kunt breien en ervaring hebt met de rondbreinaald. Wil je niet borduren op breiwerk maar liever op een katoenen stof? Dan neem je een linnen/katoenen tas mee om de krans op te borduren. De tas op de foto is een biokatoen shopper gekocht bij Dille & Kamille. Heb je zelf een soortgelijke tas in huis, dan moet deze minimaal 25 x 25 cm zijn.

De materialen voor deze masterclass worden gesponsord door Durable.

Lees hier meer over Nienke Landman.

Het niveau van deze workshop is voor het borduren:

Voor het breien van het tasje:

Tijdsduur: Zaterdag 18 oktober 2025 van 09:30-12:30 uur (VOL) en van 13:30 tot 16:30 uur (VOL)
Locatie: Hart van Holland Hoofdgebouw – Stallen 1
Taal: Nederlands 
Huiswerk: Voor het breipatroon van het tasje, dat je via de mail krijgt toegestuurd, is het nodig dat je recht en averecht kunt breien en ervaring hebt met de rondbreinaald
Meenemen: Deelnemers zorgen zelf voor een schaartje, spelden en een grijs HB potlood
Max. aantal deelnemers: 12 
Prijs: € 42,50 aanmelden kan door een ticket te kopen in de ticketshop
Inclusief: Bij de workshop krijgen de deelnemers de beschrijving met een borduurpatroon. De benodigde materialen worden gesponsord door Durable

Nederlandse Breidagen Nijkerk
17 & 18 oktober 2025